Συνεχης ενημερωση

    Τρίτη, 23-Νοε-2021 16:31

    ΕΟΔΥ: Τα σημεία δωρεάν ελέγχου κορονοϊού

    ΕΟΔΥ: Τα σημεία δωρεάν ελέγχου κορονοϊού
    • Εκτύπωση
    • Αποστολή με email
    • Προσθήκη στη λίστα ανάγνωσης
    • Μεγαλύτερο μέγεθος κειμένου
    • Μικρότερο μέγεθος κειμένου

    Τα σημεία δωρεάν ελέγχου γνωστοποιεί ο ΕΟΔΥ για την Τετάρτη 24 Νοεμβρίου. Η έκδοση ψηφιακής βεβαίωσης αποτελέσματος για τους διαγνωστικούς ελέγχους COVID-19 πραγματοποιείται από το gov.gr, στην υπηρεσία "Βεβαίωση αρνητικού διαγνωστικού ελέγχου κορωνοϊού COVID-19". Η σύνδεση με τη συγκεκριμένη υπηρεσία απαιτεί τους προσωπικούς κωδικούς πρόσβασης στο taxisnet.

    Για τους μη εμβολιασμένους πολίτες η ψηφιακή βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος από το gov.gr είναι διαθέσιμη μόνον εφόσον ο έλεγχος έχει πραγματοποιηθεί σε ιδιωτικό διαγνωστικό κέντρο.*

    Δ. Περιστερίου, Δημοτικά Καταστήματα, γραφεία Ερυθρού Σταυρού, έναντι της πλατείας Δημαρχείου, στάση "Μετρό Περιστέρι”, 12:00-18:00
    Δ. Βριλησσίων, πλατεία Αναλήψεως, Βριλήσσια, 09:00-15:00
    Δ. Αμαρουσίου, Βασιλ. Όλγας 8, κλειστό γυμναστήριο "Σπύρος Λούης”, 09:30-15:00
    Δ. Πειραιά, Πλατεία Κανάρη, Πασαλιμάνι, 09:30 -15:00
    Δ. Αλίμου, Καλαμακίου και Ποσειδώνος (δημοτικό parking στο ύψος της πεζογέφυρας), 09:30 -15:00
    Δ. Διονύσου, Πολιτιστικό κέντρο Άνοιξης, Κανάρη 3, 09:30 -15:00 
    Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος, Ίλιον, 09:00 -15:00
    Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο, Στρ. Καραϊσκάκη 138 & Ευπαύλεως, Χαϊδάρι, 09:00-15:00
    Δ. Ελευσίνας, Πολιτιστικό Κέντρο Κίμωνος & Παγκάλου, απέναντι από Εκκλησία Αγίου Γεωργίου, 09:30-15:00 
     Δ. Γλυφάδας, παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από Εκκλησία Αγίου Κων/νου, Βασ. Κων/νου, 09:30-15:00
    Δ. Κηφισιάς, Αγίας Παρασκευής 57, Κάτω Κηφισιά, 09:30-15:00
    Λ.Φ. Αγ. Παύλου, Μαμούρη 22 & Δύμης, 09:00-13:00
    Λ.Φ. Κολοκυνθούς, Αίμωνος 9, Άστρους, 09:00-13:00
    Λ.Φ. Μεταξουργείου, Μ. Αλεξάνδρου 37, 09:00- 13:00
    Λ.Φ. Γκράβας, Ταϋγέτου 62, 09:00- 13:00
    Λ.Φ. Κ. Πατησίων, Αρκολέων 12, 09:00-13:00
    Λ.Φ. Κυψέλης, Σκύρου & Καυκάσου, 09:00-13:00
    Λ.Φ. Παγκρατίου, Πρατίνου 12, 09:00-13:00
    Λ.Φ. Πανόρμου, Πανόρμου & Βαθέος 25, 09:00-13:00
    Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη)  10:00-17:00.
    Δ. Πυλαίας, Κοινοτικό κατάστημα Φιλύρου,πλατεία Ελευθερίας, 09:30 - 15:00.
    Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 12:30-18:00
    Δ.Θέρμης, ΚΑΠΗ Τριλόφου, πλατεία δημαρχείου,  09:30 - 15:00.
    Δ. Χαλκηδόνας, κτίριο κοινότητας, τέρμα Εθν. Αντιστάσεως, 09:30-14:30
    Δ.Παύλου Μελά, στρατόπεδο Καρατάσιου, Λεωφ. στρατού 37, 09:30-15:00
    Δ. Αμπελοκήπων-Μενεμένης,Β ΚΑΠΗ Αμπελοκήπων, Ελευθερίας 55, 09:00-15:00
    Δ. Δέλτα, ΚΑΠΗ Διαβατών, Παναγ. Σπύρου 2, 09:00-14:30
    Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 9:00 - 15:00.
    Άνω Πόλη, 7ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονικης, Ακροπόλεως 14, 9:00 - 15:00.
    Κάτω Τούμπα, 8ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Αρτάκης 9, 9:00 - 15:00.
    Τριανδρία, 14ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ηρώων 4, 9:00 - 15:00.
    Χαριλάου, 6ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Νούκα Στέφανου 10, 9:00 - 15:00.
    Ιατρείο ΕΟΔΥ στην  Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.
    Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.
    Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Παλαιά Λαχαναγορά, 08:30 – 13:30
    Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, ΚΑΠΗ Αγίου Κωνσταντίνου, 08:30 – 13:30
    Αιτωλοακαρνανία,Μεσολόγγι, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:30-14:30
    Αιτωλοακαρνανία, Ναύπακτος, κοινοτικό κτίριο, ίδρυμα Τσωνη, 09:00-14:00 
    Άνδρος, Χώρα, Κ.Υ. Άνδρου, 09:00-17:00 
    Άνδρος, Μπατσί, πλησίον ΚΕΠ, 10:00-16:00
    Αργολίδα, Αίθουσα "Δανάη", Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00
    Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00
    Αργολίδα, Κοινοτικό Γραφείο Πυργέλλας, Πυργέλλα, 09:30-11:30
    Αργολίδα, Πνευματικό Κέντρο "Ιερεύς Γεώργιος Νταβέλος”, Κιβέρι, 12:00-15:00
    Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη, 9:00-14:00
    Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 8:00-13:00
    Αρκαδία, Δ. Βόρειας Κυνουρίας, Μελιγού (προαύλιο παλαιού σχολείου), 9:00-11:30
    Αρκαδία, Δ. Βόρειας Κυνουρίας, Άγιος Ανδρέας (πλατεία), 12:00-14:00
    Άρτα, Κέντρο Υγείας (ISO BOX), 09:00-15:00
    Άρτα, Πλατεία Εθνικής Αντιστάσεως, 09:00-15:00
    Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30
    Αχαΐα, Πάτρα, ΑΤΕΙ Πατρών Κεντρική Πύλη, Μεγάλου Αλεξάνδρου 219, 09:00-14:30
    Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου, Οίκημα Μάνα και Παιδί, Κλεισούρας 1, 09:00-15:00
    Βοιωτία,Κέντρο Υγείας Θήβας, 09.00-15.00
    Βοιωτία, Παλαιό Δημαρχείο Λιβαδιάς, 09:00-14:00
    Βοιωτία, Κοινοτικό Κατάστημα Κυριακίου, 09:00-14:00
    Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ ,Ζιάκα 23, 08:30-15:30
    Δράμα, Κέντρο Ενημέρωσης Δράμας, πλατεία Ελευθερίας, 08:00 - 14:00
    Δράμα, Κοινότητα Μικροχωρίου, 09:00- 13:30
    Δράμα, Κοινότητα Καλλίφυτου. 08:30-11:00
    Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:30-15:30
    Έβρος, Ιατρείο Τυχερού,  09:30-13:30
    Έβρος, Παλιό Νοσοκομείο, Δήμητρας 19,  09:00-15:00
    Έβρος, ΚΑΠΗ Διδυμοτείχου, 25ης Μαιου 145,  12:30-14:30
    Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:00 - 16.00
    Έβρος, Πλατεία Δασίου Ορεστιάδας, 10:00 - 13.00
    Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
    Εύβοια, Χαλκίδα, 4ο ΚΑΠΗ Χαλκίδας, 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, Περιοχή Πειραϊκή Πατραϊκή, 09:00-15:00
    Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμένας, Αίθουσα ΟΛΝΕ, 08:00-14:00
    Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου.08.30-13.00
    Ζάκυνθος, KY Πρώην ΙΚΑ, 09:00-15:00
    Ζάκυνθος, Καλιπάδο, 09:00-11:00
    Ηλεία, Γαστούνη, Αίθουσα ΚΑΠΗ, 09:00-14:30
    Ηλεία, Κάστρο, Κοινοτικό Γραφείο, 09:00-14:30
    Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία - πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00
    Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 09:00-15:00
    Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
    Ημαθία, ΚΑΠΗ  Νάουσας, Σωφρονίου 25,  09:00-15:00
    Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00 
    Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
    Ηράκλειο, ISOBOX - Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-15:00
    Θάσος,  Κέντρο Υγείας Πρίνου, 08:00-14:00
    Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00
    Θεσπρωτία,  Δημαρχείο Φιλιατών, 10:00-14:00
    Ικαρία, Κ.Υ. Ευδήλου, 09:00-16:00
    Ιωάννινα, Πλατεία Πύρρου, 09:00-17:00
    Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00
    Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 08:30-15:30
    Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00-15:00
    Καβάλα, ΚΑΠΗ Ελευθερούπολης 10:00 - 14:00
    Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-17:00
    Λέρος, Δημοτικό Κτήριο ΔΟΝΑ, 09:00-15:00
    Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Καρδίτσας ( Πλατεία Ελευθερίας), 08:00-16:00
    Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα  Σαρανταπόρου,08:00-14:00
    Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-11:00
    Καρδίτσα, Πνευματικό Κέντρο  Δήμου Σοφάδων,08:00-11:00
    Καρδίτσα, Drive Through, Περιφερειακός Καρδιτσομαγούλας,09:00-14:00 
    Καρδίτσα, Κοινότητα Ρομά Μαύρικας,Μαύρικα ,11:30-14:30
    Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρώων Πολυτεχνείου 12, 11:30-14:30
    Καστοριά, Κ.Υ. Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30
    Καστοριά,Μεσοποταμία, 09:30-11:30
    Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο Κέρκυρας, Μάντζαρου 5, 09.00-14.00
    Κεφαλληνία, Αργοστόλι, Πλατεία Βαλλιάνου, 08:00-16:00
    Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00
    Κιλκίς, Νέα Σάντα, Σύλλογος Γυναικών, 09:00-11:00
    Κιλκίς, ΚΑΠΗ Αξιούπολης, 08:30-15:30
    Κιλκίς, Πεδινό, Πολιτιστικός Σύλλογος, 12:00-14:00
    Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:30-14:00
    Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, ΑΡΙΣΤΟΦΑΝΟΥΣ 5Α,  08:15- 15:30
    Κοζάνη, Πολιτιστικό Κέντρο Σέρβια Κοζάνης,  10:00- 12:00
    Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου, 08:30-13:00 
    Κως, Οδός Υγείας, Κανάρη 3, 08:15- 15:30
    Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 9:00- 15:00
    Λακωνία, Γενικό Νοσοκομείο Σπάρτης, 9:00- 15:00
    Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 08:00-16:00
    Λάρισα,Κεντρική Πλατεία / Μπροστά στο Δημαρχείο,8:00-15:30 
    Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ, 8:00-15:30
    Λάρισα, Δημοτικό Ωδείο / Αίθριο 8:00-15:30
    Λάρισα, Ελασσόνα ΚΑΠΗ 9:00-12:00
    Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00-17:00
    Λέσβος, Κέντρο Υγείας Μυτιλήνης, 08:30-15:45
    Λέσβος, Δημοτικό Θέατρο, 10:00-14:00
    Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:30
    Λήμνος, Μούδρος, Μουσείο Μούδρου, Επαρχιακή οδός Μούδρου, 08:45-14:45
    Μαγνησία, ΚΑΠΗ, Αγ. Βασιλείου Δήμου Βόλου, Χατζηαργύρη & Τριανταφυλλίδη 08:00-16:00
    Μαγνησία, Πανθεσσαλικό Στάδιο Βόλου, 08:00-14:00
    Μαγνησία, Κτίριο Περιφερειακής Ενότητας Μαγνησίας, 08:00-14:00
    Μαγνησία, Άνω Βόλος-ΤΟΜΥ Ιωλκού, 08:00-14:00
    Μαγνησία,Δημαρχείο Ν.Αγχιάλου, 08:30-13:30
    Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα "Α. Κουμουνδούρος", 08:30 - 19:30.
    Μεσσηνία, Καλαμάτα, Κεντρική Αγορά, 08:30 - 14:00.
    Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου,  09:30 - 14:30.
    Μεσσηνία, Μεσσήνη, Κέντρο Υγείας. 08:30 -14:30.  
    Μεσσηνία, Μελιγαλάς, Isobox Κέντρου Υγείας, 09:00 - 14:30.
    Νάξος, Εκκλησία Αγίου Νικοδημου, Χώρα 7:30-14:30
    Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:00
    Πάρος, ΚΑΠΗ Παροικιάς, 11:00-14:45
    Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό κέντρο, Πάτμιον, 08:00-16:00
    Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:00-15:30
    Πέλλα, Δημαρχείο Κρύας Βρύσης, Βασιλέως Παύλου 65,   09:00-14:30
    Πιερία, Drive Through Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-14:30
    Πιερία, Κέντρο Υγείας Αιγινίου, 09:00-13:00
    Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ. Βενιζέλου 20, 09.00-14.00
    Πρέβεζα, Παραλία Πάργας, 09.00-12.00
    Ρέθυμνο, Αιθ.Εκδηλώσεων Αγ. Κωνσταντίνου, 09:00- 14:00
    Ρέθυμνο, Αιθ. πνευματικού κέντρου Αγίου Γεωργίου, 09:00-14:00
    Ροδόπη, Κομοτηνή, Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας, Υψηλάντου και Συμεωνίδη γωνία, 09:00-15:00
    Ρόδος, Πλατεία Ψίνθου, 09.00-14.30
    Ρόδος, Παλαιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00
    Σάμος, Isobox Γ.Ν. Σάμου 08:30-14:30
    Σάμος, Isobox Κ.Υ. Καρλοβάσου 08:00-14:30
    Σάμος, Πλατεία Χώρας 11:30-13:30
    Σέρρες, Κ.Υ. Σερρών, 08:30-14:30
    Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου, 08:00-14:30
    Σύρος, Ερμούπολη, Αθλητικό κέντρο Δ. Βικέλας, 9:00-15:00
    Τήνος, ΚΥ Τήνου, 09:00-17:00
    Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού,07:30-13:30
    Τρίκαλα, Ε' Καπη Τρικάλων, 10:00-15:30
    Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας,08:00-10:00
    Τρίκαλα, Πλατεία Διάβας, Καλαμπάκας, 10:30-11:30
    Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00-15:00
    Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας-Χώρος Εκδοτηρίων, Λαμία, 09:00-15:00
    Φθιώτιδα, Πλατεία Ελευθερίας, Λαμία, 12:00-15:00
    Φθιώτιδα, Πνευματικό Κέντρο Ι.Ν. Αγίου Παντελεήμονα-Καμένα Βούρλα, 09:00-11:00
    Φθιώτιδα, Κλειστό Γυμναστήριο Μώλου, Δήμος Καμένων Βούρλων, 11:30-14:00
    Φλώρινα,  Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:00-14:30
    Φλώρινα, Πλατεία Μόδη και Πρεσπών (Λαϊκή αγορά) 09:00 -13:30
    Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας,08.00-14.00
    Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
    Χαλκιδική, Πολύγυρος, Δημοτικό Θέατρο Πολυγύρου 09:00-15:00
    Χαλκιδική, Αρναία, Δημαρχείο Αρναίας 09:00 -15:00
    Χανιά, Πολιτιστικό κέντρο Ταυρωνίτη, 09:30- 14:00
    Χανιά, Αίθριο Δημαρχείου Χανίων, 08:30- 16:30
    Χίος, Πλατεία Βουνακίου 09:00-15:00
     

    Διαβάστε ακόμα για:

    ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ;

    ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ