Συνεχης ενημερωση

    Δευτέρα, 27-Νοε-2017 17:11

    Τα εκλογικά αποτελέσματα σε 47 Δικηγορικούς Συλλόγους της χώρας

    • Εκτύπωση
    • Αποθήκευση
    • Αποστολή με email
    • Προσθήκη στη λίστα ανάγνωσης
    • Μεγαλύτερο μέγεθος κειμένου
    • Μικρότερο μέγεθος κειμένου

    Ολοκληρώθηκε πανελλαδικά η καταμέτρηση των σταυρών και γνωστοποιήθηκαν τα αποτελέσματα για 47 από τους 62 Δικηγορικούς Συλλόγους της χώρας, όπου πραγματοποιήθηκαν εκλογές.
     
    Παράλληλα, οι εκλογές στους τρεις μεγάλους Δικηγορικούς Συλλόγους της χώρας, της Αθήνας, της Θεσσαλονίκης και του Πειραιά, συνεχίζονται σήμερα, από τις 7 το πρωί, για την ανάδειξη των δύο υποψηφίων που θα περάσουν στον δεύτερο γύρο, που θα διεξαχθεί στις 3 και 4 Δεκεμβρίου 2017. Σήμερα, οι κάλπες θα κλείσουν στις 7 το απόγευμα, χωρίς να αποκλείεται το ενδεχόμενο παράτασης.
     
    Υπενθυμίζεται, από τους 63 Δικηγορικούς Συλλόγους της χώρας, δεν πραγματοποιήθηκαν σήμερα εκλογές στον Δικηγορικό Σύλλογο Τρίπολης, όπου οι εκλογές θα διεξαχθούν στις 10 Δεκεμβρίου 2017.
     
    Συγκεκριμένα, τα αποτελέσματα στους 47 Δικηγορικούς Συλλόγους, έχουν ως εξής:

    1. Αγρινίου, εξελέγη ο Δημήτρης Νικάκης
    2. Αιγίου, επανεξελέγη ο Γεώργιος Μπέσκος
    3. Αλεξανδρούπολης, επανεξελέγη ο Ιωάννης Ζαμπούκης
    4. Αμαλιάδας, εξελέγη ο Αθανάσιος Θεοδόσης
    5. Άμφισσας, εξελέγη η Σταυρούλα Πήττα
    6. Βόλου, εξελέγη ο Χρήστος Στρατηγόπουλος
    7. Γιαννιτσών, ο εξελέγη Ευστάθιος Φουντουκίδης
    8. Γρεβενών, επανεξελέγη ο Χρήστος Παπαϊωάννου
    9. Γυθείου, εξελέγη η Ανθούλα Μπαλιτσάρη
    10. Δράμας, επανεξελέγη ο Αναστάσιος Πούλιος
    11. Εδέσσης, επανεξελέγη η Λεμονιά Γαϊσίδου
    12. Ευρυτανίας, εξελέγη ο Αθανάσιος Γαλανός
    13. Ζακύνθο,υ εξελέγη ο Ιωάννης Γιατράς
    14. Ηλείας-Πύργου, επανεξελέγη ο Δημήτριος Δημητρουλόπουλος
    15. Ηρακλείου, επανεξελέγη ο 'Αρης Ροζάκης
    16. Θεσπρωτίας, εξελέγη ο Νικόλαος Μπέζας
    17. Θηβών, εξελέγη η Σωτηρία Μανάρα-Μαυράκη
    18. Ιωαννίνων, εξελέγη η Μαρία Νάκα
    19. Καβάλας, εξελέγη ο Γεώργιος Γραμμένος
    20. Καλαβρύτων, επανεξελέγη ο Ανδρέας Οικονόμου
    21. Καλαμάτας ,εξελέγη ο Περικλής Ξηρογιάννης
    22. Καρδίτσας, εξελέγη ο Γεώργιος Ανυφαντής
    23. Καστοριάς, επανεξελέγη ο Γεώργιος Μπαλιάκας
    24. Κεφαλληνίας, εξελέγη ο Σάββας Σαββάογλου
    25. Κιλκίς, επανεξελέγη η Ευρώπη Αρτόγλου
    26. Κοζάνης, εξελέγη ο Χρήστος Δημητρόπουλος
    27. Κορίνθου, εξελέγη η Παναγιώτα Επιβατινού
    28. Κυπαρισσίας, εξελέγη ο Αθανάσιος Πετρόπουλος
    29. Κω, εξελέγη ο Εμμανουήλ Χατζηάμαλος
    30. Λασιθίου, εξελέγη ο Γεώργιος Παραουλάκης
    31. Λευκάδας, επανεξελέγη ο Γεράσιμος Γαντζίας
    32. Λιβαδειάς, επανεξελέγη ο Βασίλειος Δαλαμάγκας
    33. Μυτιλήνης, επανεξελέγη ο Δημήτριος Καλλίας
    34. Νάξου, επανεξελέγη η Μαρία Μάρκου
    35. Ναυπλίου, επανεξελέγη ο Δημήτριος Ορφανός
    36. Ορεστιάδας, εξελέγη η Άννα Μεμετζή
    37. Πρεβέζης, επανεξελέγη ο Γεώργιος Θωμάς
    38. Ρεθύμνης, επανεξελέγη οΕυάγγελος Μουνδριανάκης
    39. Σάμου, επανεξελέγη ο Γεώργιος Κολλάρος
    40. Σερρών, επανεξελέγη ο Παναγιώτης Καριπόγλου
    41. Σπάρτης, επανεξελέγη ο Παναγιώτης Κομνηνός
    42. Τρικάλων, εξελέγη ο Νικόλαος Γουγουλάκης
    43. Φλωρίνης, εξελέγη ο Βασίλειος Καραντζίδης
    44. Χαλκίδας, εξελέγη ο Δημήτριος Γκίκας
    45. Χαλκιδικής, επανεξελέγη ο Παντελεήμων Ζήσης
    46. Χανίων, επανεξελέγη ο Ιωάννης Δασκαλάκης
    47. Χίου, επανεξελέγη η Ανθίπη Ζανναρά.

    Πηγή: ΑΠΕ - ΜΠΕ

    Διαβάστε ακόμα για:

    ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ;

    ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ